Blog
marix39
marix39
marix39 Polak , biblijny chrześcijanin
1 obserwujący 32 notki 5257 odsłon
marix39, 9 czerwca 2017 r.

Kukułeczka kuka

74 0 1 A A A

Obudziła mnie dziś kukułka.Krzyczała w niebo głosy od piątej rano.Nie pozwoliła się wyspać ,więc napiszę tu o niej ,a może odleci w nieznane i będę mógł odpoczywać w spokojności.Kiedy byłem w przedszkolnym wieku ,dziadek powiedział mi ,że kiedy kuka kukułka,musisz mieć przy sobie jakiś pieniążek,bo inaczej okuka cię i będziesz cierpiał biedę ,przez resztę życia. Wręczył mi  aluminiową złotówkę.Zrobił to pod wpływem kukułki,która wtedy właśnie kukała.

Jak widać ktoś już wcześniej musiał powiedzieć o tym dziadkowi,bo  inaczej skąd by o tym wiedział? Dziadek przekazał tę wiedzę mnie.Od wpadania w panikę na głos kukułki i sprawdzania czy mam w kieszeni jakiś grosz,uwolnił mnie dopiero Jezus,kiedy oddałem Mu swoje życie.Czy mam do dziadka żal, że z niewinnego ptaka uczynił traumę w mym życiu na długie lata?Czy pomyślę, że mnie nienawidził i dlatego mi to zrobił?Ja tak nie pomyślałem , bo nie mam wątpliwości ,że bardzo mnie kochał.Opowiadając mi historię o kukułce nie miał świadomości,że może szkodzić tym wnukowi,którego kocha , oraz nie zdawał sobie sprawy,że powtarza wyssane z palca bzdury.

Kukułki słyną z tego, że podkładają swoje jajka do gniazd innych ptaków,aby to one je wysiedziały,przysparzając jej potomstwa a tym samym chwały.Tak się dzieje od zawsze.Ten,Który wymyślił i stworzył kukułkę,zrobił to po coś. Kto wie ,czy nie po to abyśmy dzięki niej nauczyli się spostrzegawczości.O! Przestała kukać!Teraz wiem na pewno,że zależało jej aby znaleźć się na fejsiku, albo doszła do wniosku,że ja jej jajek nie wysiedzę...

[marek]


Opublikowano: 09.06.2017 07:11. Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 07:13.
Autor: marix39
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "Może warto byłoby przestać wierzyć w żydowskie kompilacje tekstów, a sięgnąć do...
  • Teraz wytłumaczy to papieź Franciszek i po sprawie.Cóź znaczy jeden...
  • Opisałem dokładnie,to Ten,który objawił się człowiekowi w Biblii.Jedyny prawdziwy.

Tagi

Tematy w dziale Rozmaitości